TRÓJFAZOWY ANALIZATOR SIECI MEDCAL ST - NAJNOWSZE ANALIZATORY JAKOŚCI ENERGII

Przejdź do treści

Menu główne:


MEDCAL ST to nowoczesny monitor/analizator jakości energii, zaprojektowany do badań jakości energii. Bardzo prosty w konfigurowaniu i instalacji, nie posiada żadnych zewnętrznych przycisków. Analizator MEDCAL ST jest zgodny z wymaganiami normy EN50160 i jest to pierwszy trójfazowy monitor w pełni implementujący rekomendacje standardu normy EN-50160 dla pomiaru szybkich zmian napięcia.

MEDCAL ST oferowany jest w dwóch wersjach: standardowej – właściwej do użytku laboratoryjnego i we wnętrzach oraz wersji IP-65, która rekomendowana jest, jeśli przyrząd ma być użytkowany na zewnątrz lub trudnych warunkach.

Analizator MEDCAL ST ma detekcję wyższych harmonicznych na kanałach napięciowych. Przebieg w wysokiej rozdzielczości jest rejestrowany ilekroć pojawi się zaburzenie napięcia wyzwolane wartością chwilową. Dodatkową zaletą przyrządu jest możliwość zapisywanie profilu RMS napięcia jeżeli wystąpi zdarzenie typu wzrost, peak, spadek albo szybkie zaburzenie napięcia.

Monitor energii MEDCAL ST potrafi zarejestrować, przy typowych nastawach, więcej niż trzy miesiące pomiarów bez potrzeby działań zewnętrznych, Brak elementów mechanicznych w przyrządzie czyni go niezwykle odpornym i wytrzymałym. Port USB umożliwia szybka komunikację z komputerem PC. Jako opcję oferujemy możliwość dokupienia wewnętrznego modemu GSM/GPRS dla zdalnej obsługi MEDCALA ST.

Analizator został zaprojektowane tak, by móc być wykorzystany zarówno jako przyrząd przenośny, jak i stacjonarny. Został wyposażony zarówno w przednie konektory (4-mm bananowe) jak i tyle (przykręcane). W ofercie również akcesoria do montażu urządzenia na ścianach i słupach. 

Promocja - Do każdego MEDCALA ST bezpłatnie dołączamy kopię programu MECALScope. Oprogramowanie to umożliwia precyzyjną i wyczerpującą analizę zarejestrowanych danych. Możliwy jest zapis zarejestrowanych danych do późniejszego użytku oraz eksportu do innych aplikacji celem zbadania zgodności ze standardami PQ.


Przeczytaj o specjalnie opracowanym
analitycznym oprogramowaniu


CHARAKTERYSTYKA

Wielkości mierzone
+ RMS napięcia i prądu: wartości maksymalne, średnie i minimalne.
+ Zapady i wzrosty napięcia. Dodatkowo dla poziomu i czasu trwania zapadu/wzrostu, MEDCAL ST potrafi zarejestrować profil RMS napięcia w trakcie zdarzenia.
+ Flickery: PST i PLT.
+ Harmoniczne napięciowe i prądowe: do 50-ej.
+ THD (Total Harmonic Distortion).
+ Niezbalansowanie.
+ Częstotliwość podstawowa: Częstotliwość nominalna od 50 do 60Hz. Pomiar w zakresie od 48.5 do 51.5Hz i od 58.5 do 61.5Hz.

Zakresy
+ Zakres prądu nominalnego od 110 do 480V.
+ Od 10 do 3000A, zależnie od dobranych cęg prądowych.

Zasilanie
+ Od 100 do 230V (AC lub DC).
+ Maksymalne zużycie energii: 5W.

Pojemność pamięci
+ 4 MB pamięci FLASH, równoważna 650.000 nagrań. Wystarcza na 3 miesiące ciągłego pomiaru przy normalnych warunkach (przy średnich dziesięciominutowych interwałach).
+ Pamięć może być konfigurowana w trybie linearnym lub cyrkularnym (nadpisywania po zapełnieniu pamięci).
+ Regulowalny interwał od 1 sekundy do 30 minut.
Łączność
+ Optoizolowany szybkie łącze USB. Kompatybilne z USB 1.1 oraz 2.0.
+ Opcjonalnie wewnętrzny modem GSM.

Wymiary i waga
+ 220 x 145 x 50 mm
+ 450gr.

Warunki
+ Temperatura: -20 do 55ºC
+ Wilgotność: < 90%

Bezpieczeństwo
+ 600V CAT III / 300V Cat IV
+ Stopień zanieczyszczenia 2
+ Podwójna izolacja
+ IEC/EN 61010-1

Wewnętrzny zegar czasu rzeczywistego
+ Zasilany z akumulatora litowo-ionowej.
+ Dokładność: mniejsza niż 2sek/dzień.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego