TRÓJFAZOWY ANALIZATOR SIECI MEDCAL ST IP-65 - NAJNOWSZE ANALIZATORY JAKOŚCI ENERGII

Przejdź do treści

Menu główne:


MEDCAL ST jest zaawansowanym monitorem/analizatorem jakości energii, specjalnie zaprojektowanym do badań PQ. Niezwykle łatwy w konfigurowaniu i instalacji, nie zawiera żadnych zewnętrznych przełączników. MEDCAL ST jest zgodny z wymogami normy EN50160 o jest pierwszym trójfazowym monitorem w pełni implementującym rekomendacje standardu EN-50160 dla pomiaru szybkich zmian napięcia.

MEDCAL ST jest dostępny w dwóch konfiguracjach: standardowej – właściwej do użytku laboratoryjnego i we wnętrzach oraz wersji IP-65, która jest rekomendowana, jeżeli przyrząd ma być użytkowany na zewnątrz lub w warunkach ekstremalnych.

MEDCAL ST ma zdolność detekcji wyższych harmonicznych na kanałach napięciowych. Krzywa w wysokiej rozdzielczości jest rejestrowana ilekroć występuje zaburzenie napięcia wyzwalane wartością chwilową. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość zapisywanie profilu RMS napięcia jeżeli wystąpi zdarzenie typu wzrost, peak, spadek lub szybkie zaburzenie napięcia.

MEDCAL ST potrafi zarejestrować, przy typowych nastawach, ponad trzy miesiące pomiarów bez potrzeby działań zewnętrznych, Brak mechanicznych elementów w przyrządzie czyni go niezwykle odpornym i wytrzymałym. Wyposażenie przyrządu w port USB umożliwia szybka komunikację z komputerem osobistym. Opcjonalnie istnieje możliwość dokupienia wewnętrznego modemu GSM/GPRS dla zdalnej obsługi urządzenia.

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by móc być wykorzystywane zarówno jako przyrząd przenośny, jak i stacjonarny. Zostało wyposażone zarówno w konektory przednie (4-mm bananowe) jak i tyle (przykręcane). Oferujemy również akcesoria do montażu urządzenia na ścianach i słupach. W wersji IP-65 version wszystkie konektory są wodoodporne i zamykane.

Promocja - Do każdego MEDCALa ST bezpłatnie dołączamy kopię oprogramowania MECALScope. MEDCALScope umożliwia dokładną i wyczerpującą analizę zarejestrowanych danych. Możliwy jest zapis zarejestrowanych danych do późniejszego użytku, eksportu do innych aplikacji komputerowych w celu zbadania zgodności ze standardami PQ.


Przeczytaj o specjalnie opracowanym
analitycznym oprogramowaniu


CHARAKTERYSTYKA

Wielkości mierzone
+ RMS napięcia i prądu: wartości maksymalne, średnie i minimalne.
+ Zapady i wzrosty napięcia. Dodatkowo dla poziomu i czasu trwania zapadu/wzrostu, MEDCAL ST potrafi zarejestrować profil RMS napięcia w trakcie zdarzenia.
+ Flickery: PST i PLT.
+ Harmoniczne napięciowe i prądowe: do 50-ej.
+ THD (Total Harmonic Distortion).
+ Niezbalansowanie.
+ Częstotliwość fundamentalna: Częstotliwość nominalna od 50 do 60Hz. Pomiar w zakresie od 48.5 do 51.5Hz i od 58.5 do 61.5Hz.

Zakresy
+ Zakres prądu nominalnego od 110 do 480V.
+ Od 10 do 3000A, zależnie od dobranych cęg prądowych.

Zasilanie
+ Od 100 do 230V (AC lub DC).
+ Maksymalne zużycie energii: 5W.

Pojemność pamięci
+ 4 MB pamięci FLASH, równoważna 650.000 nagrań. Wystarcza 3 miesiące ciągłego pomiaru przy normalnych warunkach (przy średnich dziesięciominutowych interwałach).
+ Pamięć może być konfigurowana w trybie linearnym lub cyrkularnym (nadpisywania po zapełnieniu pamięci).
+ Regulowalny interwał od 1 sekundy do 30 minut.Łączność
+ Optoizolowany szybkie łącze USB. Kompatybilne z USB 1.1 oraz 2.0.
+ Opcjonalnie wewnętrzny modem GSM.

Wymiary i waga
+ 220 x 145 x 50 mm
+ 450gr.

Warunki
+ Temperatura: -10 do 55ºC
+ Wilgotność: < 90%

Bezpieczeństwo
+ 600V CAT III / 300V Cat IV
+ Stopień zanieczyszczenia 2
+ Podwójna izolacja
+ IEC/EN 61010-1

Wewnętrzny zegar czasu rzeczywistego
+ Zasilany z akumulatora litowo-ionowej.
+ Dokładność: mniejsza niż 2sek/dzień.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego